Velký enkaustický obraz | PÁN DUBU - keltský horoskop, v noci lehce svítí

 
Novinka Efekt lupa
  • 1 z 6
 

Obraz s keltskými motivy - malováno voskem

  • Technika: Enkaustika, šelak, malba žehličkou a enkaustickým perem, doplněno fosforem symboly v rozích ve tmě svítí

  • Rozměr: 600x1000mm

  • Autorský obraz: Lucie Štolfová
Dostupnost Máme SKLADEM
Můžeme doručit do
26.5.2022
32 000 Kč    
Kategorie Obrazy a ostatní tvorba na prodej
 

*Doprava možná pouze českou poštou - po domluvě možný osobní odběr či dovoz. 

Více o motivu a keltském horoskopu:

 

KELTSKÉ POŽEHNÁNÍ MĚSÍCE DUBU:

Ať je požehnán měsíc síly v plném rozkvětu slávy. Ať mě naplní jeho energie a blaženství v tomto posvátném večeru, kdy na mne jeho světlo svítí. Požehnej mi na oplátku a sešli ke mně svou sílu svaté noci, o esbatu měsíce Dubu.

Pozn.: Význam slova esbat je z francouzského s´ebattre, což znamená radostná slova. Toto slovo bývá spojováno s čarodějnickými rituály, kdy čarodějové a čarodějnice slavili osm hlavních ohňových svátků (sabatů) a scházeli se na pravidelných setkáních, zvaných esbaty. Esbat představuje měsíční rituál.
Na obraze s názvem Pán Dubu jsou také keltské symboly. Kanec, triquetra, spirála a sova. Na zmíněném obraze jsou tyto motivy namalovány fosforovým voskem a ve tmě svítí.

KANEC je symbolem odvahy, síly, úspěchu a plodnosti.

TRIQUETRA je trojdílný symbol, který byl používán už v době kamenné a pro Kelty představoval plodivou sílu Země a koloběh života. Spojuje fyzické a intuitivní síly. Jde o propletenec bez konce a představuje především Trojjedinou Bohyni – Pannu, Matku a Stařenu. Tři aspekty ženského principu spojenou v celek.

Tento symbol má znásobovat sílu a účinek ostatních symbolů a rituálů. Jakkoliv se zdá triquetra statická jde o symbol dynamický, který dává životu širší rozměr v chápání jeho podstaty. Pomáhá nám otevřít se tomu, co nás přesahuje a přece je naší součástí. Značí rovnocennost a provázanost, přičemž žádná část triquetry není sama o sobě, ale doplňuje ostatní části ve spolupracující celek a tvoří dokonalou a neustále se proměňující jednotu. Triquetra navozuje vnitřní klid a rovnováhu.

SOVA je symbolem moudrosti a ochrany.

A vzhledem k tomu, že sova je aktivní ve tmě je samotná tma metaforou pro nevědomí, ve které sovy vidí a rozumí tomu, co lidský zrak nedokáže zachytit.

SPIRÁLA má velmi silné účinky. Používá se k harmonizaci, usměrňování energií a léčení. Zásadní roli však hraje to, kterým směrem se spirála odvíjí. Pokud se spirála stáčí od středu vlevo, pak energii ubírá. Pravotočivá (ve směru hodinových ručiček) energii přidává.

Pozn.: Platí pravidlo, že směr spirály viditelný zvnějšku – platí pro vnějšek, ne pro podložku na, které leží. Tzn., že pokud si dáme spirálu, kterou zepředu vnímáme jako levotočivou na krk, bude ji naše tělo vnímat jako pravotočivou. Žádný symbol však nelze vnímat jako nepříznivý. Škodlivé bývají spíše vlastní myšlenky a “chtění.”

Dub byl zasvěcen bohu Thorovi a je spojován s mužskou polaritou. Pojmenování Druid je odvozeno od významu „moudrost dubu“. Dub je vhodný pro každého, kdo pracuje na hranici svých sil a ignoruje pocit odpočinku. Dodává fyzickou i duševní sílu a rozhodnost. Jde o zdroj životní energie.

Na rozdíl od dalších stromů je dub, stejně jako bříza a olše stromem pro lidi narozené pouze v jediném daném dni. Pro dub je to datum 21.3. Tento den, je Kelty nazýván také Alban Elier neboli světlo země a je svátkem jarní rovnodennosti.

Lidé narozeni ve znamení Dubu jsou zásadoví, vitální, ale i tvrdohlaví. Za lidi narozené pod vládou dubu nemluví slova nýbrž činy. Jsou to ochránci slabých a utlačovaných a bývají ztělesněním odvahy, rozhodnosti i duchovní síly, s přímou a čestnou povahou. Neuchylují se k nečestným praktikám a jsou přímočaří.

Obvykle dosahují úspěchu v jakékoliv činnosti, do které se pustí. Avšak ne nadarmo se říká, že mají dubovou palici. Víra ve vlastní rozum je činí nepružnými a nesmiřitelnými.

Stejně jako dubový strom jsou tito lidé plní síly a energie, avšak jakmile zahoří láskou jejich rozhodnost a síla rychle vyprchají a zapomínají na logiku a strategii. Přesto dub nade vše miluje svou svobodu a není pro manželství příliš vhodný, protože jak rychle zahoří jednou láskou, stejně snadno ji opustí pro jinou.

Lidé dubu překypují zdravím, energií a dožívají se vysokého věku. Nemají rádi lékaře a vše, co souvisí s nemocemi. Nejraději se kurýrují sami.

Dub je posvátným stromem od dávných věků v mnoha kulturách a vždy představoval životní sílu a energii. Kořeny vzrostlého dubu mohou být stejně mohutné, jako jeho koruna. Jmelí rostoucí na dubu bylo považováno za velkou vzácnost, ale stejně jako jmelí považovali Keltové všechny části dubu za posvátné. Nošení dubové větévky mělo zapudit veškeré zlo, Plody dubu, žaludy, zvané také hadí vejce, měly mít vliv na kreativitu a uskutečnění vlastních záměrů. Kouzelníci a Druidové si pořizovali z dubu hole či kouzelné hůlky.

Avšak, aby vše účinkovalo, jak má, pokud si chcete z dubu odnést jakoukoliv jeho část, měli byste mu oplátkou vždy něco zanechat, i kdyby to měla být „jen“ slova díků či požehnání.

 

Hmotnost 11 kg
Rozměr: 600x1000mm