Enkaustická žehlička

 

Enkaustická žehlička na malování horkým voskem.

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do
26.5.2022
910 Kč    
Kategorie Enkaustika
 

Moderní enkaustika a žehlička k sobě patří stejně jako štětec k malířskému plátnu. 

 

K čemu a jak se žehlička na enkaustiku používá?

Jedná se o základní nástroj pro malování touto výtvarnou technikou - s využitím několika typů tahů vytvoříte unikátní motivy. Výborně se hodí zejména pro expresivní malby. Vybraný vosk jednoduše zahřejete na plotýnce či špičce žehličky a malujete na zvolený podklad - enkaustický papír, desku z lamina... 

 

Výhody a vlastností modré enkaustické žehličky

1) Nižší hmotnost - pouhých 530 g.

2) Lépe řešené uchycení rukojeti, která se nyní zasouvá přímo do těla žehličky.

3) Rukojeť má nově praktickou drážku pro uchycení přívodního kabelu, práce s žehličkou je proto pohodlnější. Zároveň se tím oproti staršímu modelu snižuje pravděpodobnost, že při tvorbě zavadíte kabelem o malbu, takže se už nemusíte obávat, že nedopatřením vosk rozmažete.

4) Po odejmutí rukojeti můžete žehličku uchopit plochou dlaně - stejně jako počítačovou myš. Tento úchop výrazně usnadňuje malování žehličkou zejména osobám se zhoršenou motorikou. 

5) Otočením žehličky plotnou vzhůru a použitím rukojeti jako stojanu ji snadno změníte na malou, samostatně stojící zahřívací plotýnku. V začátcích tak nemusíte ihned investovat do speciální zahřívací enkaustické desky.

6) S pomocí třístupňového termostatu snadno nastavíte požadovanou konstantní teplotu v rozmezí 70-210°C. Ve většině případů si pak vystačíte s 1. a 2. stupněm. Nejvyšší stupeň využijete především při malbě na větší ploše, ale i při čištění žehličky.

 

K malování žehličkou budete také potřebovat:

 

Poznámka: žehlička není vhodná pro děti do 6 let (nejedná se o hračku)

Hmotnost 0.7 kg
3 stupně nastavení teploty (?) 70-100°C / 100-150°C / 150-210°C
Výkon (?) 240 W při 240 V
Napětí 230 Voltů / 50 Hz
Nevhodné pro děti do 6 let (?)

představení, rozbalení, složení a úchop žehličky