Objednejte alespoň za 1900 Kč a máte dopravu zdarma.

Enkaustické pero PRO

 

Komplet obsahuje: enkaustické pero PRO + 3 násadky: štětec, kreslicí hrot, obdélník + stojánek na odložení pera, čisticí ubrousek

Dostupnost VYPRODÁNO, DALŠÍ NA CESTĚ
Běžná cena 799 Kč
Ušetříte 50 Kč (–6 %)
749 Kč
Kategorie Enkaustika
 

Enkaustické pero je pro malování horkým voskem druhým nejdůležitějším nástrojem. Zejména, chcete-li se v této umělecké technice rozvíjet a tvořit propracovanější motivy.

 

Enkausticeké pero PRO - 3 zásadní vylepšení oproti modelu Standard

 

Vylepšení 1: Pero PRO má oproti dřívějšímu modelu STANDARD - konečně - i dosud tolik chybějící tlačítko, jímž snadno přepnete nahřívání na stupeň 1 nebo 2, podle toho, jak právě v daný okamžik při tvorbě potřebujete. Drobnost, která práci s perem výrazně zlepšuje a zpříjemňuje.

Vylepšení 2: Nově můžete nastavit pero na enkaustiku i do stavu 0 - tímto okamžitě přerušíte nahřívání pera, takže jej už nemusíte vytahovat ze sítě pokaždé, když si potřebujete udělat přestávku nebo se věnovat na chvíli něčemu jinému.

Vylepšení 3: Pero PRO má oproti předchůdci také nový, ergonomický tvar, takže se mnohem lépe drží a práce s ním je příjemnější, a to i po delší době, protože je navíc i o něco lehčí.

 

Enkaustické pero - obecné výhody a vlastnosti nástroje

1) S pomocí pera si můžete se svou malbou opravdu vyhrát - malovat jemné linie, tečky, vlnovky, ale především jakýkoliv drobný detail, který vás napadne. Nejvíce jej proto využijete při malování krajin, postav, tváří...

2) Hrot enkaustického pera funguje podobně jako kuličkové pero, po kontaktu s hrotem se vosk rozpustí a natáhne dovnitř jako do zásobníku. Snadno s ním tedy provedete i dlouhé, nepřerušované tahy.

3) Je lehké a pohodlně se drží, takže práce s ním je příjemná a zvládnete s ním malovat v kuse déle než se žehličkou.

 

V čem se liší od pájky?

Od klasické pájky a mikropájky se kromě svého vyměnitelného hrotu, speciálně uzpůsobeného na malování voskem, liší především nízkým výkonem, rovněž uzpůsobeným právě pro práci s voskem. Výkon obyčejné pájky je pro tyto účely příliš vysoký a ve spojení s vosky potencionálně rizikový - z těchto důvodu použití pájky pro enkaustiku důrazně nedoporučujeme.

K enkaustickému peru se vám budou hodit:

 

 

Hmotnost 0.3 kg