Právě teď akční ceny - ušetříte až 55 %

Čisticí enkaustický vosk

 
  • 1 z 3
 

Vosk na čištění enkaustických nástrojů.

Dostupnost Zvolte variantu IHNED odesíláme IHNED odesíláme
Varianta
Můžeme doručit do
24.10.2018 24.10.2018
Běžná cena - 144 Kč od 8 Kč
Ušetříte - 36 Kč (–25 %) 36 Kč (–25 %)
8 Kč 108 Kč od 8 Kč    
Kategorie Enkaustika
 

Čisticí vosk slouží k čištění enkaustického nářadí – žehličky, pera, nahřívací desky.

Proč používat čisticí enkaustický vosk?

Přiběžném používání papírového ubrousku na čištění enkaustického nářadí se ne vždy nepodaří odstranit veškeré nečistoty. Proto je vhodné po otření žehličky či pera ubrouskem aplikovat ještě čistící vosk, který následně opět ubrouskem z plochy setřete. Tím docílíte, že budou vaše enkaustické nástroje vždy perfektně čisté.

Enkaustický čistící vosk je vhodné používat vždy, když při malbě přecházíte z používání tmavých odstínů barev na světlé. Také po celkovém ukončení práce je dobré perfektně vyčistit žehličku i pero nejen pomocí ubrousku, ale i čistícího vosku.

Postup čištění enkaustické žehličky

Žehličku zapněte na krátkou chvíli na plný výkon a ve svislé poloze aplikujte čisticí vosk. Ten „spláchne“ z povrchu žehličky nečistoty a pomocí odtokového kanálku na spodní hraně žehličky odtéká spolu s nečistotami pryč.

Po celkovém čistění plochy žehličky, vyčistěte pomocí složeného ubrousku také odtokový kanálek. Nezapomeňte vyčistit i regulátor teploty suchým ubrouskem. Vosk totiž může zatékat i pod regulátor a při dalším malování byste jinak mohli zjistit, že s ním nelze otáčet. Správným čištěním tomuto problému předejdete.

Poznámka: Vosk slouží pouze jako čisticí, není vhodný na ředění barevných voskových bloků.